تبلیغات
ابتکار و نو آوری - مطالب کمک درسی پودمان ۲ كاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات
 
ابتکار و نو آوری

بارش فکری صفحه ۱۶ کتاب کاروفناوری پایه هفتم پودمان ۲ فناوری اطلاعات و ارتباطات

کارکلاسی صفحه ۱۹ کتاب کاروفناوری پایه هفتم پودمان ۲ فناوری اطلاعات و ارتباطات

تاثیرات استفاده ازفناوری اطلاعات وارتباطات در زندگی

درگروه خود جدول ۲-۲ را کامل کنید.

suherfe.blogfa.comsuherfe.blogfa.comsuherfe.blogfa.com

ردیف

ابزار فناوری اطلاعات و ارتباطات

تاثیرات استفاده از این ابزار در زندگی

۱

رایانه – لپ تاپ – تبلت

افزایش سرعت ودقت درکارهای مختلف

۲

تلفن همراه

ارتباط راحت وسریع در هر مکان

۳

خود پرداز بانک

خدمات بانکی آسان وسریع

۴

اینترنت

ایمیل – جستجو – دانلود- آپلود- تجارت

suherfe.blogfa.com

درباره آموزش الکترونیکی گفت وگو کنید.

آموزش الکترونیکی چیست؟

آموزش الکترونیکی آموزشی است که در آن از رایانه و تجهیزات مربوط به آن درامرآموزش استفاده شود.

همچنین دبیر مربوطه نیز باید با نحوه استفاده از این تجهیزات آشنا باشد. برای این آموزش باید از رایانه و نرم افزار های آموزشی وخط اینترنت استفاده کرد. در آموزش الکترونیکی می توان از فیلم - نرم افزار - اسلاید و............... نیز بهره گرفت . ازسایر تجهیزات نیز می توان در این آموزش استفاده کرد مانند:

تخته هوشمند - ویدئو پروژکتور - انواع رایانه دبیر ودانش آموز - نرم افزار های آموزشی و...........

suherfe.blogfa.com

نکاتی در مورد کار با برنامه نقاشی ویندوز

Paint

suherfe.blogfa.comsuherfe.blogfa.comsuherfe.blogfa.com

۱- کشیدن یک دایره کامل

برای کشیدن یک دایره کامل در برنامه Paint ابتدا باید از قسمت Shapes روی بیضی کلیک کنید وآن را انتخاب کرده و سپس با گرفتن کلید Shift می توانید یک دایره کامل در محیط برنامه بکشید.

۲- کشیدن یک مربع کامل

برای کشیدن یک مربع کامل در برنامه Paint ابتدا باید از قسمت Shapes روی مستطیل کلیک کنید وآن را انتخاب کرده و سپس با گرفتن کلید Shift می توانید یک مربع کامل در محیط برنامه بکشید.

لازم به یادآوری است که شما تمام اشکالی که در قسمت Shapes نرم افزار آمده را می توانید با گرفتن کلیدShif بطور کاملا دقیق بکشید طوری که طول وعرض آنها متناسب هم باشند. 

۳- مهر زدن قسمتی از عکس در تمام محیط برنامه Paint

برای این کار ابتدا مستطیل Select را انتخاب و روی قسمت مورد نظر تصویر می کشیم سپس کلید Ctrl را نگه می داریم و قسمت مستطیل انتخابی را روی قسمت های دیگر تصویر درگ و کلیک می کنیم مشاهده می شود که این تصویر انتخابی مانند مهر زدن مرتب تکرار می شود.

۴- ساییدن قسمتی از عکس  در تمام محیط برنامه Paint

برای این کار ابتدا مستطیل Select را انتخاب و روی قسمت مورد نظر تصویر می کشیم سپس کلید Shif را نگه می داریم و قسمت مستطیل انتخابی را روی قسمت های دیگر تصویر درگ می کنیم مشاهده می شود که این تصویر انتخابی مرتب روی تصویر ساییده می شود.

۵بزرگ کردن اندازه پاک کن و نوک مداد و انواع قلم ها و براش ها درمحیط برنامه Paint

برای اینکار ابتدا پاک کن یا مداد را انتخاب کرده و سپس با گرفت هم زمان کلید های Ctrl و + مقدار اندازه نوک آن را زیاد کرد یا با گرفتن کلید های  Ctrl و - مقدار اندازه نوک آن را کم کرد.


رنامه نقاشی ویندوز Paint

آموزش برنامه نقاشی ویندوز Paint

حتما شما نام برنامه نقاشی ویندوز را شنیده اید و با آن آشنا هستید کار این برنامه کشیدن نقاشی های ساده با ابزارهای موجود و همچنین ویرایش ساده تصاویر می باشد که شما را از نصب برنامه های گرافیکی پر حجم بی نیاز می کند حتما پیش آمده که برای ساخت یک برنامه آموزشی، خواسته باشید یک تصویر را مقداری ویرایش کنید یعنی تغییر اندازه آن،نوشتن روی عکس،حذف قسمت هایی از آن، چرخش عکس ، تغییر رنگ و..........................


شما این کارها را می توانید با برنامه Paint ویندوز انجام دهید برای اجرای این برنامه در ویندوزهای 7 و XP  از مسیر زیر وارد این برنامه شوید


Start\All programs\ Accessories\ Paint

آموزش برنامه نقاشی ویندوز Paint

آموزش برنامه نقاشی ویندوز Paint

Paint برنامۀ ساده ای است كه به صورت پیش فرض با نصب ویندوز ، در كامپیوتر شما ،نصب می شود. این برنامه می تواند برای ایجاد یا ویرایش پرونده های تصویری استفاده شود . در  بالای محیط برنامه ، جعبه ابزاری است كه حاوی امكاناتی نظیر قلم نقاشی، سطل رنگ آمیزی ، پاك كن و ... است . با كلیك روی هر یك از این گزینه ها ، می توانید ابزار مورد نظر را انتخاب كنید و از آن برای ترسیم و ویرایش یك نقاشی ساده استفاده كنید .

برای ذخیره كردن نقاشی ترسیم شده، سه روش زیر وجود دارد:

۱- از نوار عنوان، روی نشانۀ دیسک نرم کلیک کینید
۲- از نوار منو ، روی فلش کنار نشانۀ لیست کلیک کرده و گزینۀ Save را انتخاب کنید
۳- استفاده از کلید میانبر Ctrl+S

در اولین بار ذخیره کردن تصویر باید نام پرونده ، نوع پرونده و مسیر پوشۀ ذخیره پرونده را مشخص کنیم. در دفعات بعدی ذخیرۀ پرونده کادر ذخیره باز نمی شود و عمل ذخیره کردن در پرونده ای با نام انتخاب شده انجام می شود.


پروندۀ گرافیكی می تواند با قالب های متفاوتی از جمله gif , jpg , bmp , png و ... ذخیره شود .

با استفاده از عملیات Copy- paste و Cut-paste در محیط paint به راحتی می توان ناحیه ای از شكل را به ناحیۀ دیگر نسخه برداری یا انتقال داد. قبل از كلیك روی Copy یا Cut ، باید با استفاده از كادر خط چین Select ، ناحیۀ مورد نظر را انتخاب كنید . و بعد عملیات Copy- paste یا Cut-paste

نکات کاربردی کار با برنامه  paint

۱- کشیدن یک دایره کامل

برای کشیدن یک دایره کامل در برنامه Paint ابتدا باید از قسمت Shapes روی بیضی کلیک کنید وآن را انتخاب کرده و سپس با گرفتن کلید Shift می توانید یک دایره کامل در محیط برنامه بکشید.

آموزش برنامه نقاشی ویندوز Paint

۲- کشیدن یک مربع کامل

برای کشیدن یک مربع کامل در برنامه Paint ابتدا باید از قسمت Shapes روی مستطیل کلیک کنید وآن را انتخاب کرده و سپس با گرفتن کلید Shift می توانید یک مربع کامل در محیط برنامه بکشید.

لازم به یادآوری است که شما تمام اشکالی که در قسمت Shapes نرم افزار آمده را می توانید با گرفتن کلیدShif بطور کاملا دقیق بکشید طوری که طول وعرض آنها متناسب هم باشند.

۳- مهر زدن قسمتی از عکس در تمام محیط برنامه Paint

برای این کار ابتدا مستطیل Select را انتخاب و روی قسمت مورد نظر تصویر می کشیم سپس کلید Ctrl را نگه می داریم و قسمت مستطیل انتخابی را روی قسمت های دیگر تصویر درگ و کلیک می کنیم مشاهده می شود که این تصویر انتخابی مانند مهر زدن مرتب تکرار می شود.

۴- ساییدن قسمتی از عکس در تمام محیط برنامه Paint

آموزش برنامه نقاشی ویندوز Paint

 

برای این کار ابتدا مستطیل Select را انتخاب و روی قسمت مورد نظر تصویر می کشیم سپس کلید Shif را نگه می داریم و قسمت مستطیل انتخابی را روی قسمت های دیگر تصویر درگ می کنیم مشاهده می شود که این تصویر انتخابی مرتب روی تصویر ساییده می شود.

۵- بزرگ کردن اندازه پاک کن و نوک مداد و انواع قلم ها و براش ها درمحیط برنامه Paint

برای اینکار ابتدا پاک کن یا مداد را انتخاب کرده و سپس با گرفت هم زمان کلید های Ctrl و + مقدار اندازه نوک آن را زیاد کرد یا با گرفتن کلید های Ctrl و - مقدار اندازه نوک آن را کم کرد.

 کار با ابزار قطره چکان

برای پاک کردن قسمتی از عکس هایی که پشت زمینه آنها سفید است از پاک کن استفاده و بر روی قسمتی که می خواهیم پاک شود درگ می کنیم تا آن قسمت پاک شود اما گاهی پشت زمینه عکس از رنگ های موجود در جعبه رنگ نیست یا رنگ استانداردی ندارد در این صورت باید آن رنگ را گرفته و به جعبه رنگ اضافه کنیم که این کار را قطره چکان انجام می دهیم

آموزش برنامه نقاشی ویندوز Paint

برای این کار ابتدا قطره چکان را گرفته و بر روی رنگ پشت زمینه محلی که می خواهیم پاک شود کلیک می کنیم سپس گزینه Brushes  را انتخاب و با این ایزار روی محلی که می خواهیم پاک شود درگ می نماییم تا محل مورد نظر پاک شود و رنگ پشت زمینه هم منتقل شود با این کار محل مورد نظر بدون اینکه معلوم شود پاک و ویرایش می شود.

کار با ابزار Select

برای جدا کردن قسمتی از عکس می توان از ابزار Select استفاده کرد برای انجام این کار بر روی ابزار Selectکلیک می کنیم بعد دور محلی که بخواهیم جدا شود درگ کرده و بعد کلیک بر روی گزینه Crop 
مشاهده می شود که قسمت انتخاب شده از عکس اصلی جدا می شود

آموزش برنامه نقاشی ویندوز Paint

اگر خواستیم نوع جدا کردن تصویر به صورت مستطیل یا دست آزاد تغییر کند می توانیم بر روی گزینه مثلث رو به پایین ابزار Select کلیک نماییم و نوع جدا کردن را تغییر دهیم

نوع مطلب : کار و فناوری هفتم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 14 فروردین 1396 11:18 ب.ظ
Amazing issues here. I'm very satisfied
to see your post. Thank you a lot and I'm taking a look ahead to touch
you. Will you kindly drop me a e-mail?
شنبه 30 آبان 1394 05:22 ب.ظ
خوب بود ممنون تونستم چیز های بیشتری یاد بگیرم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

كد موسیقی برای وبلاگ

 
 
بالای صفحه